Včera sme klientovi preverili zábavku na zimu Subaru Legacy

Po dovolenke nás čakal zákazník, ktorý chcel nejaké spoľahlivé a bezpečné auto pre svoju mamu v cene okolo 8000€. Nakoniec sme vybrali Kiu Riu z roku 2018 za 9990€, prečo?

Klient sa rozhodol pre overenie vozidla, kedy u nás prejde táto jazdenka online preverením histórie, našou 138 bodovou kontrolou, meraním laku, diagnostikou a detailnou prehliadkou stavu.
A čo sme vlastne kontrolovali?
Jednalo sa o Subaru Legacy z roku 2004 s 217000km. Subaru je legendárne so svojim náhonom na všetky štyri kolesá a teda ani toto auto nebolo výnimkou. Dokonca malo aj redukciu, ale to tiež nie je prekvapenie keďže atmosferické Subaru ich mávali. Auto dokonca malo aj servisnú knižku a návod k obsluhe.
Aké sme našli chyby?
Auto má pomaly 20 rokov, preto nie je potreba sa chytať za hlavu nad prelakovanou pravou stranou v hodnote 200um, čo znamená malé prelakovanie po škrabanci. Ináč žiadne lakovanie ani gitovanie. Aj napriek roku výroby 2004 auto nemalo na karosérii kúsok hrdze, motorový priestor tak isto zodpovedal km. Studený motor mal pekný štart, po štarte bolo počuť pravdepodobne dvojhmotný zotrvačník s ktorým mali prvé kusy problém (značka Valeo), následne ho Subaru nahradilo značkou Sachs. Ďalej sme videli roztrhnutú manžetu z ktorej vytieklo aj malé množstvo maziva, takže bude potrebná výmena manžety. Trochu sa nám ozýval aj pravý predný tlmič.
Čo ma prekvapilo?
Subaru aj napriek veku ma neskutočne prekvapilo komfortom a pohodlným podvozkom, ktorý žehlil nerovnosti neskutočným spôsobom. Keď si zoberieme skvele jazdné vlastnosti, pre ktoré sa Subaru kupuje, odporúčam výrobcom iných značiek vyskúšať tento podvozok, ako sa naozaj dá nájsť kompromis aj bez drahých adaptívnych alebo ešte drahších vzduchových podvozkov. Tak isto sa mi veľmi páčil zamatový chod Boxer motora pri jazde. Naozaj veľmi zaujímavé auto!
Novému majiteľovi prajeme veľa šťastných a radostných kilometrov!