Príbeh z kontroly vozidla: Havarovaný GOLF bez servisu. 

Určite si pamätáte náš predchádzajúci príbeh s názvom “ Bývalé taxi s miernym škrabacom, ktorý si ani nevšimnete” kde sme pre klienta kontrolovali Škodu Rapid z roku 2015. Ten istý klient nám ako náhradu za Rapidku poslal VW GOLF z roku 2012.

Klient nám zaslal tento VW GOLF z roku 2012 s motorom 1,2 TSi 77kW so 126000km. Keďže som mal už inú obhliadku po ceste, dohodol som sa s ním, že na vozidlo nebudem volať, online preverovať ani nijak zbytočne zvyšovať cenu prehliadky, len sa tam pôjdem na “hrubo” pozrieť a dohodneme si len nejaké “všimné” za čas a rýchlu obhliadku. Priznám sa, že som nič extra neočakával, pretože ceny týchto áut v rozumnom stave sú aspoň o 1000€ viac.

Pri príchode na bazár, ktorý som musel chvíľku hľadať, lebo navigácia bola totálne zmätená, som uvidel hneď pri bráne stáť náš Golf, na ktorý sme sa prišli pozrieť. Vzadu za autom sa pohyboval nejaký pán, myslel som, že je to záujemca o iné auto, neskôr som zistil, že to bol pracovník, možno majiteľ bazáru, ktorý mi neskôr dával kľúč od auta. To že za 15 minút sa ani neprišiel opýtať či mám o auto záujem alebo má doniesť kľúče od auta, prípadne poskytnúť viac informácií asi nebudem ani zbytočne spomínať.

Na prvý pohľad z diaľky vyzerá auto fajn, pri bližšom pohľade však nachádzam zásadné nedostatky. Preliačina na kapote a extrémne zhnité prahy, ktoré už boli určite minimálne lakované. Idem teda zobrať kľúče a pozerám medzi dverie, kde sú umiestnenie pánty. Na lakovaní, divnej čistote a zošúchaných skrutkách mi bolo jasné, že auto bolo určite havarované a opravované.

Servisné záznamy totálne otrasné, prvý po 10000km a 3 rokoch (niekto sa spoľahol, že keď nemá auto kilometre tak netreba meniť olej, dôležitý je však aj vek oleja priatelia. Ďalšie záznamy boli 2016, 2017 potom nič. Nejaké štítky boli ešte na dverách ale moc by som tomu neveril.

Klienta som teda informoval o týchto skutočnostiach a vozidlo nedoporučil. Klient mi na to povedal “utekajte odtiaľ preč” čo mi bolo jasné, že je zbytočné tu strácať čas. Ľutujem človeka ktorý si toto auto kúpil. Predávajúcemu som kľúče od auta vrátil, poďakoval a odišiel.