Tento týždeň sme okrem iného preverili aj Mazdu 6 a to rovno 2x… modrá je dobrá ale červená je lepšia

Nedávno ma kontaktoval klient s tým, že by mal záujem o kúpu novšieho vozidla, keďže na jeho staré sa už nedá spoľahnúť.
Mal jednoduché požiadavky “aspoň 100 kW, veľký batožinový priestor kvôli kameramanskej technike. Ostatné veci sa prispôsobím”.
Aj napriek schopnému rozpočtu nebolo naozaj jednoduché niečo vybrať. Prv sme vybrali modrú Mazdu 6 2,0 benzín 121 kW, ktorá ale nespĺňala za 13 500€ moje očakávania. Vozidlo bolo tmelené, lakované a pomerne lacno opravené (zastriekané tesnenia, stečená farba), preliačiny na prahoch karosérie, letné pneumatiky dopraskané od staroby a pár dalších investícií.
Predajca ma ale upozornil, že v priebehu týždňa budú chystať do predaja rovnakú červenú Mazdu 6 s menej km a v podobnej cenovej kategórii. Tak som sa mu teda ozval (keďže nič lepšie sme nenašli) a dohodli sme sa na preverenie.
Už do telefónu to znelo oveľa lepšie, vozidlo malo prelakovanú prednú kapotu a vraj vyzerá veľmi pekne. Slová predávajúceho musím po preverení len potvrdiť. Vozidlo bolo v oveľa krajšom stave, prelakovaná predná kapota a predný nárazník. Vozidlo malo o 20000km menej, rok výroby bol rovnaký.
Čo sa nám páčilo?
– Zachovalý stav, ktorý zodpovedal roku výroby a najazdeným km ✅
– Pôvodné hodnoty lakovania laku (mimo kapoty a nárazníka) ✅
– Žiadny náznaky korózie na karosérii ✅
– Dobrý technický stav od motora cez podvozok ✅
– Prístup a ochota predajcu ✅
Čo sa nám nepáčilo?
– Predné brzdové platničky ❌
– Tečúci chladič (odstráni predávajúci) ❌
– Nefunkčné elektrické sklápanie zrkadiel (klasický problém Mázd) ❌
– Poškodený obal kľúča ❌
Doporučili sme toto vozidlo ku kúpe? 🧐
Áno doporučili. Keďže je vozidlo na svojom kvázi cenovom dne, je to dobrá ponuka. Na vozidle sme nenašli žiadne závažné chyby, ktoré by nezodpovedali km alebo roku výroby (2014).