Pre klienta preverujeme jazdenú Ameriku… Aký bude dovoz z USA? Čo to je v kufri? Amerika na LPG? 😳

Ahojte priatelia, nedávno ma kontaktoval klient s prosbou o preverenie Dodgu Charger z roku 2017 🇺🇸. Keďže sa jednalo o špecifické auto, ktoré každý deň veru nepreverujeme, tešil som sa natoľko, že som porušil svoju zásadu cez víkend nepracovať a vybral sa na preverenie do Bratislavského kraja rovno v nedeľu (bolo to kúsok aj z časových dôvodov kedže som nestíhal, vzhľadom na veľa preverení jazdeniek pre vás 🥰)…. Ale späť k autu.
Jednalo sa o Dodge Charger z roku 2017 s veľmi dobrým a spoľahlivým 3.6l v6 pentastar motorom, ktorý produkoval 296ps. Tento motor je spriahnutý s výbornou prevodovkou od firmy ZF, ktorá má 8 stupňov a pýši sa tiež veľmi dobrou spoľahlivosťou.
Samozrejme ako je všeobecný, oprávnený fakt o vozidlách dovezených z USA, čakal som len to najhoršie. Pochybne opravenú / vytopenú jazdenku dovezenú z USA, ktorá svoje nekvalitné opravy dostala niekde v Poľsku alebo Litve za 3.50€. Pár takých “predajcov” funguje aj na Slovensku a paradoxne sa im celkom darí, pochybujem však že kupujúci sú o tejto skutočnosti oboznámení. 👨🏼‍🔧
Online report pred fyzickým preverením… 🧐
Online report nám neodhalil žiadne poistné udalosti, ťarchy, záznamy o odcudzení atď. Pri Amerike ešte odporúčam si vložiť VIN číslo do Google, nájde Vám to obvykle fotky z USA. 🇺🇸
Fyzické preverenie v Bratislavskom kraji 💪🏼
Pri príchode si ihneď hovorím “wau, naozaj pekná kára”. Auto si dôkladne prehliadnem a okom nenachádzam výraznejšie chyby na karosérii či diskoch. Brzdy ešte v slušnom stave. Pneumatiky celoročné (celkom obľúbené v USA), tie už mali najlepšie časy za sebou. Zvýšili ale šance o potvrdení stavu 80000km, keďže sedeli s rokom výroby auta a boli teda pôvodné.
Meranie laku nám odhalilo opravu vrchnej časti zadného blatníka (po preliačine) ináč všetky hodnoty v norme. Šrouby karosérie originál. Prekvapila ma len začínajúca hrdza na častiach karosérie, to pri 5-6 ročných autách vidím málokedy.
Interiér vozidla bol zachovalý, čistý. Všetka výbava na palube fungovala. Diagnostika neodhalila žiadne väčšie problémy + nám potvrdila aj počet najazdených km z riadiacich jednotiek. Čo má prekvapilo je umiestnenie LPG nádrže, ktorá zaberala 3/4 kufra.
Motorový priestor bez únikov, studený štart absolútne bez problémov, motor začal krásne “štebotať” ako sa na 6 valec patrí. Mám rád všetky motory ale je fajn si pripomenúť aj “starú” dobrú klasiku. Automat radil od začiatku jemne a hladko.
Po testovacej jazde ma potešila seriózna história vozidla: servisná kniha, osvedčenie od LPG a mnoho ďalšieho. Z papierov som vydedukoval, že vozidlo bolo ako nové objednané z USA do Nemecka. Firma ktorá ho doviezla sa venuje práve dovozu takýchto Amerík (pozeral som ich webové stránky). LPG systém montujú tiež oni, takže je tam namontovaný od novoty a má všetky potrebné doklady ✅ tieto fakty ma skutočne potešili.
Zhrňme si to:
Čo sa nám páčilo?
✅ ako nové dovezené z USA do Nemecka, LPG namontované od nového vozidla, dobrá servisná história podložená servisnou knihou
✅ výrazne neopravovaná a nelakovaná karoséria
✅ zachovalý interiér, všetka výbava funkčná
✅ po technickej stránke v dobrom stave
✅ kilometre sedeli s viacerými faktami na vozidle aj diagnostikou
Aké chyby sme našli?
❌ hrdza na častiach karosérie
❌ pneumatiky na výmenu
Páčila by sa vám takáto hračka? 🤔