🇯🇵Klientovi pomáhame s výberom a preverením Subaru XV 2021 v Prahe. 🇨🇿Upozorňujem na dôležitosť overenia kapacity a stavu batérií, hybrid je už skoro všade + nepríjemne prekvapenie ‼️

Nedávno ma oslovil klient, či by som mu mohol pomôcť s výberom a preverením Subaru XV. Ako ma už všetci poznáte, japonské autá tu máme veľmi radi. S radosťou som sa teda klienta ujal. Keďže na Slovensku je ponuka týchto áut pomerne slabá (keď už sú, tak ceny vystreľujú na mesiac) som sa rozhodol klientovi pomôcť s kupou vozidla u našich bratov Čechov. Tam sa mi Subaru podarí kúpiť jednak vo výbornej cene ale aj peknom stave. Veď si spomeňme na nedávny článok o Subaru BRZ.
V tomto prípade sme vozidlo hľadali na najväčších inzertných portáloch v Českej republike. Po chvíľke hľadania a slušnej možnosti si vybrať, sme našli veľmi zaujímavú ponuku u autorizovaného predajcu v Prahe 🇨🇿. Auto malo mať len 8000km, byť v 5 ročnej záruke do 2026. Za to všetko bola nastavená veľmi zaujímavá cena. Kde je háčik? 💶
Online preverenie pred cestou do Prahy 🕵🏼‍♂️
Po kontakte s predajcom Subaru sme sa dozvedeli, že auto by nemalo byť havarované, je ešte k dispozícii a využívala ho ich interná zamestnankyňa. Ideál že?
Po online preverení sme ale prišli na to, že vozidlo by malo mať prelakované zadné dvere a vymenené okolité ochranné plasty ako prah a zadný lem blatníka. Asi by ste nečakali nič, keď ste ubezpečený, že auto je v poriadku.
Samozrejme, chyba sa stane, pri tom počte áut na predaj ako je u tohto predajcu sa na to dá ľahko zabudnúť, nič to však nemení na veci, že predajca je povinný vás o takýchto veciach informovať. Nejednalo sa našťastie o nič veľké, čo následne potvrdila aj fyzická kontrola.
Fyzické preverenie vozidla v Prahe 🌇
Po dohode ma už predajca čakal. Hneď pri príchode ma uvítal a mal už pripravené všetky podklady k autu ako servisná história, foto opravy a prelakovanie zadných dverí. Servisná história vozidla bola v poriadku a teda záruka na 5 rokov bola platná v plnom rozsahu. Z obrázkov a aj na základne online reportu usudzujem, že sa jednalo len o malé prelakovanie zadných dverí + výmenu plastového ochranného prahu a blatníku.
Po fyzickej papierovej kontrole začínam teda s preverím vozidla. 🕵🏼‍♂️
Prvá vec čo ma zaujimala bol celkový vizuálny stav vozidla. Jedná sa o 2 ročné vozidlo s 8000km, preto je pre mňa dôležité odfotiť klientovi každý škrabanec. Veru málo ich nebolo, nie je to nové auto, ale zase som ani nenašiel nič, čo by človeku veľmi prekážalo, pokiaľ si to vieme odôvodniť výbornou nákupnou cenou.
Druhá vec čo ma veľmi zaujímala, bola kvalita lakovania a opravy. Nerád by som videl zastriekané plasty, prach, gumové tesnenia a podobne. Kvalita opravy je však prvotriedna. Interiér vozidla ako nový, zodpovedal 8000km. Po technickej stránke auto bolo ako nové, motorový priestor aj podvozok čistý, tak ako by pri týchto km malo. 💪🏼
Diagnostika vozidla mi zobrazila chyby súvisiace s podpätím batérie (štartovalo sa cez booster).
‼️ Veľmi dôležitou informáciou bola aj kapacita a stav hybridnej batérie. Pri kúpe jazdenky je veľmi dôležité si tento parameter preveriť, aby ste sa vyhli následne vysokým investíciám do opravy ‼️
V tomto prípade bola kapacita batérie od roku 2021 a najazdených 8000km v stave 94% ✅
Čo sa nám páčilo? ✅
– Výborná nákupná cena za zánovné vozidlo
– Vizuálny aj technický stav zodpovedal km
– Záruka od výrobcu
– Stav hybridného systému na 94%
Čo sa nám nepáčilo? ❌
– prelakovanie zadných dverí a výmena ochranných plastov na ktoré sme neboli ihneď upozornení (oprava ale vykonaná veľmi pekne)
Vozidlo sme klientovi samozrejme odporučili. Vzhľadom na výbornú nákupnú cenu sa na aute nevyskytli žiadne zásadné chyby, ktoré by prevýšili výbornú nákupnú cenu. Klientovi teda ďakujeme za dôveru a prajeme veľa šťastných km.