🇯🇵 Keď Autopomocník pomáha plniť sny klientom. Alebo Subaru BRZ v našej službe “pomoc s vyhľadaním a preverením vozidla”… tentokrát “až” v Prahe 🌆

Ako ste sa dočítali v našom príbehu pred pár týždňami, na toto preverenie som sa skutočne tešil. Jednak som tento model vlastnil skoro 4 roky a najazdil na ňom 70000km, čiže ho poznám ako svoje topánky a jednak som sa tešil, že Vám môžem opäť priniesť zaujímavé auto.
Klientka ma už dlhšie prosila o pomoc s výberom a preverením takéhoto vozidla a poviem pravdu veľmi sa mi do toho nechcelo ale podarilo sa jej ma presvedčiť.
Prečo? Jedná sa o športové auto, ktoré sa dá zaplatiť. Nové sa pohybovalo medzi 30-35000€, jednu dobu okolo roku 2018 sa tieto autá pohybovali aj okolo 15-18000€. To znamenalo, že si ho kupovali aj jedinci, ktorí neboli ochotní akceptovať požiadavky auta na vysokooktánový benzín, častejší, kvalitný servis, prípadne každé druhé už bolo po väčšej nehode. Toto určite niesú typy áut ktorými by som chcel “potešiť” moju klientku, ktorá si chce splniť sen a auto dlhodobo používať. Nebude vôbec ľahké nájsť kvalitný kúsok s riadnou históriu a starostlivým prvým maximálne druhým majiteľom, ktorý mal auto za svojho miláčika.
Čo som nakoniec vybral?
Vopred som mal jasné, že nechcem prvé modely, na ktoré sa vzťahovala zvolávacia akcia na ventilovú pružinu + cenovo tie autá “vyskočili” na úroveň okolo 20000€, keďže je o tento model dvojičiek Subaru a Toyota veľký záujem. Ideál bude pofacelift kúsok 2017+, ktorý má všetky neduhy odstránené, oveľa kvalitnejšie vypracovaný interiér a veľmi dôležitý ukazovateľ teploty oleja, ktorý v letných dňoch a vyššej zaťaži auta pred faceliftom chýbal, keďže Toyobaru mal tak trochu problém s prehrievaním oleja. Veľa majiteľov to riešilo medzichladičom alebo dodatočným dorábaním ukazovateľa teploty. Začal som hľadať na Slovensku (prirodzene) ale aj v Čechách. Keďže som bol sám majiteľom tohto vozidla, vedel som, že Toyobaru (ako sa nazývajú dvojičky) má aj skvelý Česko-Slovenský fanklub na Facebooku, kde sa občas mihne pekný kúsok na predaj. Po dlhom ale fakt dlhom hľadaní sa do skupiny pridalo na predaj jedno nádherne modré Subaru BRZ ročník 2019 s 39000km. Na predaj ho mal veľmi ochotný, príjemný pán, ktorý to mal ako srdcovú záležitosť a predával ho z dôvodu kúpi nového modela. Online preverenie prebehlo bez výhrad, neostávalo nám len vyraziť na obhliadku.
Čo sa nám páčilo?
– pravidelný autorizovaný servis, starostlivosť o techniku vozidla od majiteľa
– platná záruka Subaru na ešte jeden rok
– zachovalá vizuálna stránka vozidla
– brzdy v perfektnom stave, pneumatiky originál od výroby auta, bez poškodenia bočníc a dezénu, čo dávalo záruku kľudnejšieho používania prvého majiteľa
– pôvodná hrúbka laku bez tmelu
– technická stránka vozidla, ukážkový studený štart, hladké radenie prevodovky
– auto po veľkom servise v autorizáku
Čo sa nám nepáčilo?
– mierne lakovaný zadný blatník na hodnotu 250 μm
– “zažraté” mušky v prednom nárazníku, mierne škrabance od automatickej umyvárky na laku, bude potrebné hĺbkové čistenie a preleštenie laku
– škrabanec na prednom a zadnom nárazníku
– So značkou oleja z autorizovaného servisu (výmena pred 500km) som nebol stotožnený

 

.

Samozrejme! Lepší kúsok by klientka hľadala len ťažko. Lakovanie prebehlo len v určitom 20cm mieste o ktorom predávajuci nevedel, takže sa to lakovalo ešte u dílera, lakovanie bolo kvalitné a minimálne. Doporučil som výmenu motorového oleja a filtra (diferenciál, prevodovka menený pred 500km). Momentálne si naša klientka už užíva auto so Slovenskými značkami. Prajem jej veľa šťastných a bezstarostných km a som rád, že som jej mohol pomôcť splniť si sen.